7. 7. 2016

Výletový tip: sprchový gel, co nezabere místo v kufru

Život s mým současným partnerem zahrnuje velkou spoustu cestování – víkendy mimo domov, výlety, akce (kterých se účastním jako host i jako pořadatel) a další příležitosti, které s sebou nesou tu "krásnou" povinnost si zase sbalit všechny svoje nezbytnosti do přiděleného (nebo určeného pomocí předem daných rozměrů) zavazadla. A tak jsem konečně pochopila, na co si pořád všechny ty módní redaktorky a beauty blogerky stěžují. 

Přidělené či specifikované zavazadlo je vždycky moc malé na všechna "co kdyby", nikdy nepojme tolik kosmetiky, kolik bych s sebou nejraději měla, nutí mě x-krát třídit oblečení a když už jsem konečně sbalená, většinou zjistím, že s sebou ještě musím vzít bezlepkový chleba, který není kam dát... Proto uvítám každou možnost, jak trošku zmenšit objem toho, co s sebou tahám. Předtím jsem tuto potíž řešila miniaturami Balea sprcháčů; teď jsem to zvedla na úplně jiný level!


Dixi minísci (doopravdy, jeden má 10 g) jsou to nejlepší, co vás může potkat, pokud potřebujete pobalit spoustu věcí do jednoho zavazadla. Malí, skladní, na jedno použití, obal můžete klidně potom vyhodit a tím se místo v kufru pomalu, ale jistě zvyšuje. A nakonec se může stát, že bude místo na dvě rtěnky navíc. Kecám. Na rtěnky je místo vždycky.

Když se podíváte na složení, musím uznat, že to není žádný top, veganský a přírodní zázrak; na umytí nicméně stačí. Pění sice dost průměrně, zato nevysušuje a dokonce i trochu hydratuje! Plusem je také vůně: čistá, bylinková, docela příjemná. Na výběr je ze dvou variant a to tea tree nebo máta

Musím konstatovat, že má také nějaká ale. Na pořádně komfortní a voňavé umytí celého těla, pokud s sebou netáhnete houbičku na mytí (s tou pění o poznání lépe) jsou ideální tak dvě balení... a připravte si nůžky. Trhací rožek samozřejmě nefunguje a nejde utrhnout, s troškou snahy však gel z pytlíčku vydolujete. S těmi nůžkami je to samozřejmě komfortnější.

Kupovala jsem v Tetě, u pokladny u miniaturek a jeden mě stál myslím 4,50 Kč, což je na jeho šikovnost velmi pěkná cena. Vyzkoušeno na cyklo-kempovacím výletě a musím říct, že já jsem spokojená a na příští výlet tyto pytlíčky určitě vezmu znovu! :)

7 komentářů:

 1. Skvělý tip, to se rozhodně hodí. Tohle by mě nikdy nenapadlo :-) když už tak já si často sprcháč odliji do malé flaštičky.

  OdpovědětVymazat
 2. Mám pocit, že od téhle značky jsem ve stejném balení tahala už na školní výlety šampon. Byla jsem trochu za exota, proč si na dvou nebo tří denní výlet beru šampon, ale jo, holt, byla jsem v těch nejveselejších časech puberty a kromě nadílky na pleti jsem byla štědře obdarována i velmi rychle se mastícími vlasy, takže to byla povinnost:-D A o problémech s nedostatečnou kapacitou zavazadel mi ani nemluv, beru sebou fakt jen to nejnutnější a nikdy, ale opravdu nikdy to tam nejde vměstnat:-D Tvůj tip se mi bude hodit:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja si vždy odkladám rôzne vzorky na cestovanie, teda hlavne na dvojdňové výlety, aby som nemusela všetko ťahať :)

  OdpovědětVymazat
 4. Věřím, že na cestování je to mega praktický a úsporný, ale ani sebemenší zavazadlo mi nezabrání v tom, abych vždy a kamkoliv táhla celé balení :D ..holt takováhle balení nejsou moc pro mě :)

  Beauty News | Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 5. ty pytlíčky jsou super nápad:) mám ráda takové malinkaté balení a i jentak třeba na doma na testování :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat