12. 7. 2016

Braun Silk Expert BD5001 IPL – věčný život bez chloupků?

Začnu zostra, a to s upřímností: Měla jsem možnost zúčastnit se marketingové kampaně Braunu a následně byla vybrána jako testerka/recenzentka na jejich nový produkt – Braun Silk Expert BD5001, IPL epilátor. Díky tomu teď mohu publikovat článek se svými pocity, dojmy, fotkami po cca pěti týdnech testování.

(Pro lenochy: Článek je dlouhý. Cca v polovině je bodové shrnutí výhod a nevýhod a úplně dole závěrečné zhodnocení).


Vím, že tohle je drahý produkt a věřit sponzorované recenzi se nemusí vyplatit. Proto vás hned na začátku článku ujistím, že spolupráce byla náhodná a jednorázová. Přístroj si můžu nechat, ať na něj napíšu recenzi jakou chci, a do budoucna mi recenze nijak nepomůže ani neublíží. 

To, že jsem jej dostala, mi, přiznávám, trošku svazuje ruce; kdybych do něčeho vrazila jedenáct tisíc, byla bych asi naprosto nemilosrdná a chyby možná i vysloveně hledala, takhle nepotřebuji být hnidopich. Ale nějaké chybky jsem přece jen objevila, a i o nich napíšu (pocit nepocit), tohle je moje internetové útočiště a místo, kde můžu být zcela upřímná.

Začneme tím, co Braun o přístroji píše a co slibuje:
 • 120 000 záblesků – 6 až 8 let životnosti
 • světlo omezí růst chloupků, postupem času je i oslabí
 • automatické určení odstínu pokožky a nastavení intenzity
 • možnost precizního odstranění i v těžko přístupných oblastech
 • délka ošetření prakticky každé z partií je max. 8 min
 • vhodný pro ženy i muže
A teď už přeskočíme z reklamního letáku k realitě. První, co uvidíte, je balení. Je to veliká, těžká krabice, ale dobře vymyšlená – epilátor ve speciálním "lůžku" v patře nahoře, pod ním napájení, návody a dáreček – Gilette Venus. Obsah se dobře skládá zpátky a krabice je ideální na skladování. Můžu si tak být jistá, že je tak drahá věc dobře uložená. 

Jak to funguje: světlo se má dostat pod kůži ke kořenům chloupků ve vlasových cibulkách, proto je nutné mít místo, které chcete epilovat, důkladně oholené. V opačném případě vám spálí chlupy na kůži, bude to smrdět a pálet a výsledný efekt nulový, nebo mnohem nižší. Můžete si vybrat svoji metodu pre-depilace či epilace, v případně epilace je ale třeba 1–2 dny počkat. 

Potom zapojíte přístroj do zásuvky, přiložíte k pokožce, chytrý senzor se rozhodne, jakou intenzitu použije, vy zmáčknete tlačítko, zableskne se a – hotovo. Zní to jednoduše? Jednoduché to je... ale rozhodně ne napoprvé! Pro pobavení malé okénko do mého prvního testování. 

Zasunout do zásuvky... tak jo... rozsvítí se senzor a začne hučet větrák... jo, super, senzor svítí. Ale větrák hučí? Proč pořád hučí?! Neměl hučet jen chvilku? Tohle už je teda dlouhá chvilka... 5 minut... deset... já to asi můžu používat. Tak jo, tak pojď. Pěkně tady... Žádné pigmentové skvrny, jizvy, nic, tady to bude ideální. Intenzita 5?! Cože, proč PĚT?! Jemný režim, tak, dobře, to půjde. Horší než epilátor to nebude. Zmáčknout, bude to asi bolet... jedna, dva, tři, teď... CO TO BYLO? *odkládá přístroj a utíká pryč* 

Vyjádřím se k jednotlivým částem mého hysterického výlevu: návod není úplně dobře přeložený. Ideální je číst mix češtiny, slovenštiny a angličtiny, nebo číst mezi řádky. Větrák "funí" celou dobu, co se přístroj napájí, i když v návodu to bylo jinak. Inteligentní senzor vám nastaví a ukáže intenzitu, jakou by si představoval na vás typ pokožky – a vy máte možnost jeho rozhodnutí zvrátit prostřednictvím tlačítka jemný režim. A ač mě samotnou epilace nohou nebolela, toho záblesku jsem se nejdřív docela bála: je zářivě rudý, intenzivní. 

Samotná epilace je fajn. Ze začátku vám přístroj bude připadat hodně neforemný, budete se špatně dostávat na určitá místa (kabel tomu taky nepomáhá) a půjde to pomalu, po dvou, třech procedurách u toho ale v pohodě můžete koukat na film. Naučíte se odhadovat, které části už jsou "oblikané", jaký úhel zvolit na zadní stranu stehen a kabel je tak dlouhý, že vám už vůbec nebude vadit. Zatímco první epilace lýtkové části nohou mi trvala 30 minut, teď mám za 15–20 minut obě nohy (celé), podpaží a bikini line. Je to o zvyku.

Co do bolestivosti, to si musí každý určit sám. Pokud si zrovna nepálím zapomenutý chlup, tak nohy mě nebolí vůbec, jen to zvláštně hřeje; podpaží si po třech "blikáních" zvyklo, jen bikini line mi pořád není moc příjemná (což bude asi tím, že jsem ji nikdy nijak neepilovala, jen holila). Bolest je ale rozhodně nižší než u klasického epilátoru, jde spíše o nepříjemný než bolestivý pocit, max. to zaštípe. Můžete jej použít i na ruce nebo na obličej a používat jej může i váš mužský protějšek. Já tato místa ani zneužití mého chlapa zatím neozkoušela. 

Navrhovaný plán je: používání po dobu 2–3 měsíců každý týden, potom se intervaly zkracují na dva týdny, měsíc a následně přecházíte do "udržovacího" režimu, kdy čas od času bliknete zapomenutý chloupek. Zpočátku může být (pro ty z nás, kterým rostou chloupky hodně rychle) nutností se mezi procedurami holit, ale postupně to ztrácí smysl. Já si podpaží holila denně – teď po třech procedurách stačí po 3, 4 dnech.

Výhody Braunu:
 • Mobilní aplikace. Přístroj je vhodný jen na určité typy pokožky a chlupů. Pokud si nejste jisté, stáhněte si aplikaci (je určitě pro Androis, iOS a WS netuším), vyfoťte dvě různá místa na těle a aplikace sama posoudí, jestli je přístroj pro vaši pokožku vhodný. (Chce to trochu trpělivosti a dobré světlo, moji akceptovala až na třetí pokus). 
 • Mobilní aplikace podruhé. Máte v ní při ruce něco jako stručný návod a sama vám naplánuje procedury, které umí exportovat i do kalendáře. 
 • Inteligentní senzor. Dost jsem se divila, jak se intenzita záblesku liší jen na jedné mojí noze. Je jiná, když je pod kůží sval, tuk, kost. Je jiná na lýtku a na stehně. Jsem za ten senzor ráda, to bych nikdy neodhadla. 
 • Jemný režim. Nastavení přístroje na tu nejméně intenzivní a nejméně bolestivou záři. 
 • Možnost epilace "blikáním" nebo "klouzáním" po noze. Druhá zmíněná se podobá klasickému epilátoru a šetří čas. 
 • V balení je i kabel pro napájení s anglickou koncovkou
 • Přístroj je ergonomický, nádherně padne do ruky. 
 • Elegantní vzhled. 
 • Chloupky se nemusí nechat dorůstat.
 • Pohodlná, relativně příjemná epilace
Nevýhody:
 • Záblesky jsou silné. Když nezavřete A neodvrátíte oči, dost možná vám bude před těma očima chvilku blikat. Při prvním použití mě vyděsily tak, že jsem utekla :)) Hodily by se brýle. 
 • Kabel. Mně nevadí, ale přístroj je tím méně praktický, co se např. cestování týče. Na druhou stranu můžete epilovat kdykoli si jen vzpomenete, bez nutnosti předchozího nabití.
 • Absence pouzdra
 • Je bez nástavců. (To je na jednu stranu i výhoda, pokud jej někam berete, taháte méně krámů.)
 • Není to nejlehčí věc, co jste měli v ruce. 
 • Vyšší pořizovací cena
 • Dost hučí. Na druhou stranu je tišší než klasický epi.
 • Chloupky musíte předem oholit. 
Všechno je relativní. V půlce výhod vidím na druhou stranu i nevýhody... a naopak. 


A funguje? 

Na mě ano!
Příkládám fotky. Měsíc a týden od prvního použití. První "série" je po týdnu a dvou dnech od posledního. Kdykoli dříve pro mne bylo absolutně nemyslitelné, že bych se týden vůbec neepilovala, nebo případně aspoň nouzově neoholila, protože po týdnu jsem měla chloupky dvakrát tak dlouhé, než ty na fotce. Mám i lysiny, asi chloupky, co to vzdaly.

Druhá po třech dnech. Na přiblížení. Z dálky mám pořád modelkovsky hladké nohy. Pocit úplně hladkých nohou mi vydrží dva dny, místo půldne. Po ty tři dny jsou chloupky naprosto neviditelné, existují jen zárodky v kůži, černé tečky. Potom pomaličku začne něco růst, ale ten cca týden s tím můžu chodit, aniž bych se cítila hloupě. Aniž by šlo něco vidět, pokud to zblízka nehledáte. Lysinek s každou epilací přibývá.

Záleží, v jaké "výchozí pozici" jste. Pokud nejste přirozený medvídek (jednou jsem si týden a půl neoholila nohy, když jsem byla nemocná, a můj chlap mi řekl, že mám delší chlupy než on :D), pokrok bude rychlejší. Ale i u nás medvídků to jde asi milionkrát rychleji než u klasického epilátoru, kde se mi lysiny nevytvořily ani po dvou letech užívání.

Mimochodem od Braunu mám i klasický epilátor a musím říct, že zatímco ten je čistě průměrný, s IPL se tedy vytáhli.

A hlavně: NEMÁM PO EPILACI ŽÁDNÉ PROBLÉMY. Nezarůstají mi chloupky. Nedělají se mi ekzémy. Žádná suchá, ošklivá, svědící místa. Neexistují odporné pupínky a zarudnutí po celých nohách. Odepiluju a můžu jít.

Za sebe rozhodně doporučuji. Nevýhody pro mě nejsou tak důležité, snad až na ty záblesky/brýle. Většinou jezdím do "divočiny", kam bych se bála takový přístroj tahat a můj drahý by mě asi zabil. Pokud už pojedu do luxusního hotelu, velmi pravděpodobně tam bude zásuvka, tudíž nepotřebuju nabitý přístroj. Zato je pro mě relevantní to, že moje kůže je zdravá i po epilaci.

A pokud cítíte, že by tento přístroj nebyl pro vás, ale přemýšlíte nad samotnou IPL epilací, tak můžu říct: běžte do toho! Mám zkušenosti se všemi možnými druhy epilace i depilace a IPL je z nich jednoznačně nejlepší: nejrychlejší, nejpohodlnější, nejúčinnější. 

14 komentářů:

 1. Já jsem pořád na vážkách, ano, potřebovala bych ho, to je jisté, ale ta cena je dost vysoká na to, abych si ho zběsile běžela koupit..takže zatím vyčkávám a přemýšlím, ale Tvoje recenze mi v rozhodování určitě pomůže, díky za ni!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tenhle pocit znám, jak jde suma nad pětku a tři nuly za ní... no, uvidíš sama :)

   Vymazat
 2. takúto hračku by som veľmi potrebovala, ale toľké peniaze za to nedám :/ každopádne veľmi podarená recenzia! ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Hračka je to skvělá, to ne že ne... jen ta počáteční investice :/

   Vymazat
 3. Taky mě produkt zaujal, ale bohužel na něj momentálně nemám, to si raději zajedu na dovolenou :D.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já dovolenou zjevně nedostanu... aspoň mám epilátor :D :D

   Vymazat
 4. Hm. Tazko sa nejak k tomu vyjadrit, kazdopadne bola si odvazna, ze si sla do takejto spoluprace. Ja som mala IPL zariadenie (nevolam to epilator, lebo podla mna to epilator nie je, kedze chlpky treba predtym oholit) od inej znacky. Zariadenie sa po skonceni zarucnej doby pokazilo (zrejme sa "vysvietilo" svetielko) a chlpky zostali. Pocas pouzivania rastli sice pomalsie (nie naozaj nezmiznu, len to ze rastu pomalsie moze vyvolat pocit, ze tam nie su). Pol roka od toho ako som IPL zariadenie prestala pouzivat sa vratili do normalu. Tazko povedat, ci sa to oplati. Aj som chvilu rozmyslala, ze by som este skusila tento Braun, ale za tu cenu - no neviem. A tiez stale rozmyslam, ci o par rokov nebudu kozni lekari varovat pred takymito zariademi. Neviem.
  |Kaviareň u mačky|

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Epilátor to je i není, na jednu stranu ano, musíš chloupky oholit, na druhou stranu to působí na ty pod kůží... pro mě to je... možná ne epilátor, ale metoda epilace :)
   Kolik jsi měla záblesků, že se po dvou letech vyblikalo? :O
   No, aby mi chlupy zmizely, asi bych si musela nechat přeprogramovat DNA :D Ale "zmizení" do té míry, že o nich třeba měsíc neuslyším, se pro mě taky počítá. Lysinky už mám třetí týden a furt tam nic neroste, takže na šťastnějších místech o nich neuslyším tři měsíce ♥

   Že se to vrátí do normálu po neobnovení, s tím počítám. Já jsem ráda za to, že vidím výsledky a vidím je mnohem rychleji než s klasickým epi, usnadňuje mi to život a to mi za to stojí. Už teď jsem přesvědčená, že až jej "vyblikám", určitě si u mě najde místo i další IPL.

   Budou, stoprocentně. I přítel si ze mě dělal srandu, že je to "instantní rakovina". Ale kdybychom brali vážně a doslova všechna varování, tak si v létě ani nezajdeme na oběd (nechodit ven mezi 11–16 hod., nebo mezi 12.–14.), nikdy nikam neodjedeme, protože na nádražích je moc lidí a hrozba teroristického útoku, nebudeme používat telefony... :)) ani ty klasické epilátory nejsou pro tělo dobré, natož většina kosmetiky. Za vyhraný boj s chloupky jsem osobně ochotná ustoupit jinde, ale to už je každého věc.

   Vymazat
 5. Tyjo, to je divný, že k tomu nedávají i brýle. Jinak jsem mile překvapená.
  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Málokterý výrobce domýšlí věci do konce, tak bych to řekla :)

   Vymazat
 6. O IPL už dlouho uvažuju. Teda ne, že bych si ten přístroj koupila, ale nechala bych se "ošetřit" někde v salonu. Jenže pak si říkám, jestli je to bezpečné, víceméně stejné námitky jako Biela mačka. Nicméně výsledky na fotkách se mi líbí.

  OdpovědětVymazat
 7. Z tohoto produktu jsem byla nadšená ihned jak přišel na trh, ale cena je vysoká no, tak bohužel :) Je super, že jsi ho mohla zkusit.

  BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
 8. QUANTUM BINARY SIGNALS

  Get professional trading signals sent to your mobile phone daily.

  Follow our signals NOW & earn up to 270% a day.

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj mam jednu otazku ipl se pouziva 1x tydne po dobu 3mesicu? :) tak ze v pondeli se cela oblesknu a pristi pondeli to same?

  OdpovědětVymazat