27. 6. 2015

Střípky potřetí

Vítejte u dnešního článku! Svěřím se vám s jednou kuriozitkou: v době psaní těchto řádků (24. 06.) ještě ani sama nevím, o čem článek bude, nemá ani nadpis, ani není oštítkovaný, prostě nic. A píšu ho proto, že jsem měla potřebu napsat úvod a podělit se o novinky z mého života. 

Pořád mám pocit, že moje nová práce je to nejlepší, co se mi mohlo stát, a vůbec bych se nezlobila, kdyby takhle vypadal můj pracovní život i v budoucnosti. V kombinaci s prací z domu a blogem se konečně cítím naplněná - jak kreativně, tak vnitřně (pocit "něco jsem udělala"), navíc se každý den něco naučím a vracím se nabitá energií a novými nápady. 

Taky jsem se konečně odhodlala si jít za dalším cílem - být soběstačná a nezávislá. V překladu, udělat si autoškolu :D Zatím je to jen ve fázi odevzdání přihlášky, se samotným kurzem začnu až po dovolené, ale už to, že jsem něco udělala je neskutečně motivující.
Jinak dneska pro vás mám další Střípky - článků je rozepsaných hned několik, ale jenom k tomuto už mám kompletní fotodokumentaci, jinak to bývá ve fázi rozfoceno (příp. nafoceno a nevyzkoušeno).

Jídlo! Čím jiným bych mohla začít, že. Parodie na english breakfast - opečený chleba s máslem, spousta sýrů, slanina, vajíčko a trocha zeleniny :) || Můj včerejší oběd. Vstávala jsem někdy v jedenáct, takže jsem neměla čas ani chuť moc čarovat, tak jen jednoduchý - kuřecí maso a hromada opečeného kuskusu se zeleninkou.

"Malý" nákup v Lidlu. Původně jsem chtěla jen ty kytičkované boty, ale přišla fáze "jů, hele, podprsenka" a byla jsem ztracená. (A včera jsem si ještě jela pro tričko.) || Kytička od muže :) Prý ji viděl růst někde v poli a jen tak si řekl, že mi udělá radost.

Jahody, mňam:) Ale je fakt, že po pár dnech vytrvalého užírání a smoothiečkování je už nemůžu ani vidět. || Jen tak na procházce. Hrozně se mi to místo líbilo:)

Nejlepší večery jsou bezkonkurenčně ty s jídlem! Sushi od maminky a Frisco-cider párty vedou :3 (Jsem jediná, kdo si myslí, že Frisco night je úplně dokonalá příchuť, na kterou jsem celý život čekala?)

Naprostý vrchol mého pěstitelského umění je tahle maxikedlubna. To už nepřekonám.

Občas s mužem zajdeme i na véču. Salát s krevetkami a rukolou byla tak dokonalá věc, že nevím, jestli ji někdy něco překoná. || Ovoce! Kromě toho běžného (meruňky, broskve) tu najdete i méně běžné (fíky) a důvod, proč jsem fotila (minibanány). Máte rádi fíky? A měli jste někdy mini Chiquitu?

Kamarádka mě dovedla k proteinovým a energetickým tyčinkám z dmka a musím konstatovat, že je to jednak výborná, a jednak nutričně dokonalá věc. || O Milkshake-u z amerického týdne jsem si myslela, že to bude něco nekvalitního, přeslazeného a obecně odporného. Příjemně překvapil, skoro 80 % tvoří mléko (plnotučné!) a smetana, potom je tam nějaký ten cukr, kakaový prášek a želírovací hmota. 

12 komentářů:

 1. Ten milkshake jsem měla loni, ale jahodovou verzi, nebyl vůbec špatný. :-) A co se týče těch protein bar z dé-em, jsou úžasné, ale po týdnu jejich konzumace jsem si uvědomila, jak mi to leze do peněz, kdybych je měla jíst po každém cvičení, a tak jsem si dala pauzu. :-D Když vidím ten tvůj Lidl nákup, nemůžu si pomoct, ale mám takovou chuť se tam teď vydat, mají nejlepší věci a společně s DM by se měli vzít za ruce a udělat velkoobchod, jak dobrůtek, tak těch materiálnějších věcí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jahodová verze tam nebyla, úplně beznadějně vyprodaná... a stejně bych po ní nesáhla :D Já je kupuju většinou když nestíhám jídlo, protože i ta jedna "blbá tyčinka" neskutečně zasytí a dodá energii:)

   Přesně! Nejlépe e-shop bych brala, e-shop plný Baley a Lidlovských značek. Mňam!

   Vymazat
 2. Tie kvetinkové topánky sú naozaj nádherné. Máš vkus :) Ten milkshake vyzerá super a tie tyčinky dokonca i poznám a mám ich veľmi rada. Škoda, že sú trocha drahšie. Čo sa týka autoškoly, veľmi ti držím palce, aby ti to vyšlo.

  To NAJ pre baby TU :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, to potěší :3 Drahé jsou, mně je kupuje přítel, tak to ani nepoznám :D A díky moc i za podporu, myslím, že bude potřeba! :))

   Vymazat
 3. Tak až začneš s autoškolou, tak pevné nervy a hodně štěstí:-) Ještě, že já už ji mám za sebou:-) Lidlovské nákupy se povedly, nevím proč, ale jak jsem dřív Lidl nemusela, tak teď tam bývám pečená vařená a některé nákupy stojí za to:-) A jahody už se mi taky přejídají, ale po zbytek roku, kdy už na zahradě nebudou na ně budu mít chuť:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky, díky! Včera jsem poprvé fakt seděla za volantem (sama, s cílem rozjet auto a ještě mimo autoškolu) a zjistila jsem, že mám "prokletí po mamince", alias hroznej pocit respektu z toho, že JÁ bych měla ovládat něco, co váží tunu a může nadělat strašný škody. Naštěstí po otci mám to, že to beru víceméně v klidu a nenechám se tím převálcovat :))

   Když u nás Lidl začínal, brala jsem ho podle motta "co je v Lidlu, není k jídlu", zato teď bych tam byla nalezlá furt a Pilosu a Pikoku se snad nepřejím :) Přesně, zítra otrhám všechno zralý a dám je zamrazit, ať je na zimu :))

   Vymazat
 4. S autoškolou držím palce, já jsem tam prvních pár hodin vůbec nechtěla chodit, prostě se mi to nějak nezdálo, ale pak už je to v pohodě. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já snad zvolila dobře, měla bych mít fajn instruktora, tak snad si budu užívat i to řízení :)

   Vymazat
 5. Je super, že máš práci, která tě baví. Já jsem takovou zatím nenašla. Držím palce s řidičákem. je to opravdu krok k nezávislosti. Udělala jsem si řidičák hned když mi bylo 18 a pak jsem se bála sama řídit, takže jsem to na pár let zabalila. Pak jsem překonala strach a řídím a je to super.
  Jsi krasna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si dala jedno takové motto: nebudu se zdržovat nikde, kde mě to nebaví, delší dobu než 1 rok. Vztah, škola, práce... kdekoli.

   Pořádný krok k nezávislosti bude až auto, ale berme to postupně :D Já doufám, že se bát nebudu... jako přesně toho se bojím, že se budu bát:)

   Vymazat
 6. Souhlasím, že nejlepší večery jsou s jídlem! :D Kde jsi sehnala takhle pěkné fíky? Já je mám hrozně ráda, ale jím je vlastně jen když jsem v nějaké zemi, kde rostou, protože to je fakt mňamka. Tady u nás jsem se takových ještě nedočkala..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to podobně, ale loni jsem zjistila, že v Itálii prostě NEJSOU FÍKY! o.O Jinak tyhle jsou ze zeleniny v Brně v Novém Lískovci, tak nevím, jestli ti to pomohlo :D

   Vymazat